NAŠE SLUŽBY

NÁKUP NEMOVITOSTI

 • FINANČNÍ, PRÁVNÍ A NOTÁŘSKÝ SERVIS

Zařídíme vám financování nemovitosti od Hypoteční banky v České republice, kde máme výhodnější podmínky pro naše klienty. Zajistíme kvalitní právní servis od rezervace až po zápis vlastnického práva. Nákup nemovitostí bude pro vás bezpečnou záležitostí a radostí.

 • PROVĚŘÍME STAV NEMOVITOSTI

Naší lidé prověří reálný stav nabízené nemovitosti a předají fotodokumentaci s veškerými údaji o možných nedostatcích klientovi.

  • PROCES NÁKUPU

  1) Získání registračního čísla N.I.E


  Každý, kdo vlastní, prodává nebo kupuje nemovitost ve Španělsku, musí mít NIE číslo (daňové identifikační číslo). O toto číslo se žádá na místní policejní stanici a toto Vám zajistí naše právní kancelář na základě plné moci. Budete požádáni, abyste měli platný cestovní pas, nebo OP.

   

  2) Založení španělského bank. účtu


  Je nutné založit ve španělské bance vlastní účet. Dle podmínek je nutné v bance prokázat skutečnost, že je českým daňovým subjektem a to daňovým přiznáním. Současně může španělská banka požadovat doložení původu peněz, např. výpisem z účtu.

   

  3) Složení zálohy


  V případě výběru nemovitosti klientem, podepíše rezervační smlouvu se španělským prodávajícím a složí zálohu ve výši 2.500,- euro

   

  4) Náklady na nemovitost ve výši 14%

   

  Náklady na nemovitost ve výši 14% K ceně nemovitosti, uvedené u každé nabídky nemovitosti, se musí připočítat 11 % daň z převodu nemovitosti v Katalánsku, 2% poplatek notář, 1% ostatní poplatky (katastr, přepis elektřiny, vody, plynu) hradí se ve Španělsku.

   

  5) Podpis kupní smlouvy


  Převod nemovitosti musí být ve Španělsku proveden u notáře, stejně jako všechny právní dokumenty (např. plná moc, ověřování podpisů a dokumentů atd.). Každá strana musí být přítomna (prodávající/kupující), pokud předtím nepodepíše plnou moc ve prospěch svého zastupujícího, který pak může uzavření provést jejich jménem. Při podpisu kupní listiny se kupující stává právoplatným vlastníkem nemovitosti už v okamžiku podpisu a obdrží od ní i klíče, nečeká se 30 dní na zapsání do katastru nemovitostí, jako v ČR.

 • STAVEBNÍ A REKONSTRUKČNÍ PRÁCE

V případě potřeby zajistíme rekonstrukci vámi zakoupené nemovitosti. Spolupracujeme s kvalitní stavební firmou, která vám splní vše, co si budete přát.

 • POMOC PŘI DOLADĚNÍ INTERIÉRU

Rádi Vám pomůžeme přímo na místě s nábytkem a všemi následnými potřebami jako zapojení internetu atd.

SPRÁVA NEMOVITOSTI

Vaše nemovitost nemusí sloužit jen jako váš španělský domov, ale i jako vaše investice k pronájmu po celý rok, kdy jej nevyužíváte osobně. V případě zájmu zajistíme pronájem solidním zájemcům. Investice se vám tak může vrátit v řádu několika let.

PŘÍKLAD PRONÁJMU

Byt : 2 kk, 60m2 s terasou, pořizovací cena 3,5 mil Kč

Leden, únor, březen, duben = 50 % obsazenost

Květen, říjen = 60 % obsazenost

Červen, červenec, srpen, září = 90 % obsazenost

Listopad, prosinec = 40 % obsazenost

 

Nájem za 1 den se pohybuje od 1500 – 3500 Kč podle ročního období.

Zhodnocení takového bytu se pohybuje při výše uvedené obsazenosti kolem 15 % / 1 rok.

 

ROČNÍ NÁKLADY NA NEMOVITOST

Elektřina, plyn, voda = cca 850 EUR

Údržba = cca 800 EUR

IBI = cca 370 EUR

ODPADY = cca 90 EUR

©REINALUX, všechna práva vyhrazena.